*

 
AD.nl

OOK OP AD.NL

Op de valreep naar record

ASSEN - Marianne Timmer is sinds gisteren nationaal recordhouder wat betreft het verzamelen van Nederlandse sprinttitels.

Ze staat op acht titels, één meer dan Christine Aaftink won eind jaren 80, begin jaren 90.

Timmer sloeg in Assen pas toe op de laatste afstand. Toen gaf ze haar directe concurrente Sanne van der Star het nakijken. Opvallend was dat Timmer voor het eerst in haar loopbaan geen van de vier afstanden won op een nationale sprintvierkamp. ,,Je moet alles een keer meemaken’’, reageerde ze laconiek.

Timmer begon het Aegon NK sprint in Assen langzaam. Na de eerste dag leidde Sanne van der Star, een 19-jarig talent uit Rijpwetering. Van der Star kon die voorsprong niet vasthouden. Timmer zette gisteren pas echt haar tanden in de titelstrijd. ,,Ik wist dat ik gelijk stond met Aaftink. En het is toch leuk om recordhouder te worden.’’

Timmer was als enige Nederlandse al aangewezen voor het WK, over twee weken in Heerenveen. ,,Het werd een apart weekeinde hier’’, keek ze terug. ,,Na zo’n Olympisch Kwalificatie Toernooi is dit eigenlijk een anticlimax. Het was net of diegenen die vorige week goed waren, nu minder reden.’’

Timmer wordt over twee weken vergezeld door Annette Gerritsen, Marieke Wijsman - die gisteren verrassend de 500 meter won en daardoor ook de Olympische skate-off van Frouke Oonk - en dus Van der Star. ,,Ik ben blij dat ik het WK heb gehaald’’, zei Van der Star. ,,Daar moet ik nu vormbehoud tonen om me definitief te plaatsen voor de Olympische Spelen.’’

Annamarie Thomas heeft gisteren haar laatste officiële wedstrijd gereden. De 34-jarige Friezin besloot te stoppen met schaatsen toen ze zich in Assen niet wist te plaatsen voor het WK sprint.

Thomas werd in haar loopbaan twee keer wereldkampioene. In 1996 veroverde ze de mondiale afstandstitels op de 1000 en 1500 meter. Ze deed drie keer mee aan de Winterspelen. Morgen brengt AD Sportwereld een verhaal over het afscheid van Thomas.

08/01/06 22u14
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
AD Sportwereld

Alle topcompetities

Alles over jouw team