*

Feuz wint première op olympische piste Sotsji

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
11-2-12 - 12:27

De Zwitserse skiër Beat Feuz heeft vandaag de allereerste afdaling op gloednieuwe olympische piste van het Russische Sotsji gewonnen. Hij stoof de Rosa Choetor af in een tijd van 2.14,10 en was 0,27 seconde sneller dan de Canadees Benjamin Thomsen. De Fransman Adrien Theaux zette de derde tijd neer.

De afdaling op de Rosa Choetor, over twee jaar decor van de Olympische Spelen, telde mee voor de wereldbeker. Feuz, die zaterdag zijn 25ste verjaardag vierde, boekte zijn tweede zege op de afdaling deze winter. Hij won eerder de beroemde Lauberhornrennen in Wengen 'Dit is het mooiste cadeau dat ik mezelf kon geven.'

Feuz deed ook goede zaken voor het algemene wereldbekerklassement, waarin hij tweede staat. Hij liep punten in op de Kroatische koploper Ivica Kostelic. 'Ik heb bovenaan niet al te gek gedaan om energie te bewaren voor de finale', zei de Zwitser na zijn zege op de zware piste. De Rosa Choetor vergt kracht en techniek van de skiërs, omdat de helling zeer steile stukken combineert met grote bulten.