Valencia verliest aansluiting met de kop
Frederic Kanouté is blij na een goal van Sevilla tegen Valencia. FOTO REUTERS
SEVILLA - Valencia is zondag definitief afgehaakt in de strijd om het kampioenschap in Spanje. De nummer drie van de Primera Division verloor de lastige uitwedstrijd tegen Sevilla met 2-1, waardoor het titelgevecht opnieuw tussen Barcelona en Real Madrid zal gaan. De twee aartsrivalen kwamen zaterdag wel tot winst.
Valencia verloor zondag de lastige uitwedstrijd tegen Sevilla met 2-1, waardoor de achterstand op koploper FC Barcelona opliep tot dertien punten. Real Madrid, de nummer twee, heeft na twintig wedstrijden acht punten meer dan Valencia.
Alvaro Negredo maakte in Sevilla beide doelpunten voor de thuisclub, waarvan de tweede met een fraaie lob vanaf de rand van het strafschopgebied. Valencia deed vlak voor tijd nog wel wat terug via David Navarro, maar ondanks een aantal goede kansen kwam de ploeg niet meer langszij. Hedwiges Maduro behoorde opnieuw niet tot de selectie van Valencia, dat zich in het vervolg van de competitie vooral zal moeten richten op het verdedigen van de derde plek.
Titelverdediger Barcelona boekte een nipte zege bij Sporting Gijon: 0-1. Pedro maakte na een half uur het enige doelpunt, de vijftigste van Barça in deze competitie. Zonder Rafael van der Vaart bracht Real Madrid de uitwedstrijd tegen Deportivo la Coruña tot een goed einde: 1-3. Karim Benzema was twee keer trefzeker voor de Madrilenen, het andere doelpunt kwam van Esteban Granero. Royston Drenthe verving tien minuten voor tijd clubicoon Raul. De 'Koninklijke' had al bijna twintig jaar niet meer gewonnen in het Riazor-stadion van La Coruña.
Na afloop ging het vooral over de voorbereiding van Guti bij het eerste doelpunt van Benzema. De middenvelder ging alleen op de doelman af, maar besloot verrassend een hakbal te geven op de meegelopen Benzema die vervolgens eenvoudig scoorde. ,,Dit kwam ineens in me op'', verklaarde Guti zijn actie, die door Spaanse kranten al werd omschreven als ,,een kunstwerk''.
Het verschil op de ranglijst tussen Barça en Real Madrid bleef vijf punten, in het voordeel van de Catalanen. Valencia zag zondag de laatste hoop op de titel vervliegen. Alvaro Negredo was de grote man bij Sevilla met twee doelpunten, waarvan de laatste met een fraaie lob vanaf de rand van het strafschopgebied. Valencia deed vlak voor tijd nog wel wat terug via David Navarro, maar ondanks een aantal goede kansen kwam de ploeg niet meer langszij. Oud-Ajacied Hedwiges Maduro behoorde opnieuw niet tot de selectie van Valencia, dat zich in het vervolg van de competitie vooral zal moeten richten op het verdedigen van de derde plek.
De achterstand van Valencia op koploper Barcelona liep op tot dertien punten. Real Madrid heeft na twintig wedstrijden acht punten minder dan de ploeg van Maduro. Sevilla steeg door de zege naar de vierde plek, op drie punten van Valencia.
Villarreal ontdeed zich zondag na de nederlaag in eigen huis tegen Osasuna (0-2) van trainer Ernesto Valverde. De oud-voetballer wordt verantwoordelijk gehouden voor de teleurstellende prestaties dit seizoen van Villarreal, dat op de gedeelde negende plaats staat.