*

 

'Record kaartverkoop Concert At Sea'

Paskal Jakobsen van Bløf.

ROTTERDAM - Niet grootverdieners als The Police of Neil Diamond, maar het Zeeuwse festival Concert At Sea van 28 juni staat op nummer drie in de lijst van lucratieve concerten en festivals over de hele wereld.

Het Amerikaanse vakblad Billboard stelt de lijst samen. Concert At Sea heeft volgens Billboard ruim 1,7 miljoen dollar (1,1 miljoen euro) aan verkochte kaartjes binnengehaald.



Nederlandse evenementen komen zelden voor in deze lijst. Een ander groot Nederlands festival, ook op 28 juni, Rockin’ Park in Nijmegen, wordt niet genoemd. De hitlijst wordt samengesteld uit gegevens van Nielsen Media, het Amerikaanse bedrijf dat ook de publicatie van verkoopcijfers van cd’s verzorgt.



Concert At Sea maakt des te meer indruk, omdat in de lijst verder alleen wereldberoemde artiesten voorkomen. Op nummer één in de Boxscore Concert Grosses staat een countryfestival in Nashville, op nummer twee een concert van de in Amerika populaire Dave Matthews Band in Massachussets.



Robert Plant, James Taylor, Dolly Parton, Pearl Jam, Billy Joel, Neil Diamond, R.E.M., Barry Manilow, The Police, The Cure en Iron Maiden blijken in dezelfde periode minder geld aan kaartjes te hebben verdiend. Op de derde editie van Concert At Sea op de Zeeuwse Brouwersdam waren Bløf en Counting Crows de belangrijkste acts.

Ook Krezip, Stevie Ann en Alain Clark traden op. ,,We zijn trots,’’ zegt Machiel Hofman van het organisatiebureau CMC. ,,Bij benadering kloppen de cijfers zeker.’’ Concert At Sea is voor de helft eigendom van Bløf en voor de helft van CMC. Hofman: ,,We hebben een fenomenale editie achter de rug. Het weer was fantastisch, de opkomst enorm.’’ De winst wordt geïnvesteerd in de komende editie.

25/07/08 17u21
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Showbizz & TV

Alles over


© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled