*

 

Rechtszaak tegen expositie Reve-roofdrukken

Joop Schafthuizen (rechts) met zijn advocaat © anp

Joop Schafthuizen, die het auteursrecht heeft van werk van Gerard Reve, wil via de rechter voorkomen dat de Openbare Bibliotheek Amsterdam (OBA) morgen een expositie opent met meer dan 200 roofdrukken van werken van de schrijver.

Het spoedeisend kort geding dient morgenochtend bij de rechtbank in Amsterdam.

Bij roofdrukken gaat het om bijvoorbeeld boeken waarvan de uitgever niet de rechten heeft. De OBA-expositie bevat de meest complete verzameling roofdrukken van tekstfragmenten van de overleden zelfbenoemde volksschrijver, kondigde de bibliotheek eerder deze week aan op een weblog. Die aankondiging was vandaag overigens niet meer terug te vinden op de website.

Schafthuizen, die de levenspartner van Reve was, noemt de expositie een 'criminele daad'. Hij wil dat de zaak tot op de bodem wordt uitgezocht. Zo wil hij weten wie de eigenaar is van de roofdrukken, de verspreider van de illegale werken en ook wie ze heeft gedrukt en wie de opdrachtgever is geweest.

Hij vindt het uiterst curieus dat een gesubsidieerde instelling als de bibliotheek zich inlaat met illegale praktijken. 'Mensen denken dat ze zich alles maar kunnen permitteren, maar dit kan absoluut niet', aldus Schafthuizen. De meeste roofdrukken zijn halverwege de jaren '90 uitgebracht bij de Godlof Pers die zou zijn gevestigd in de Ardennen in Belgiƫ.

In het verleden zijn meer rechtszaken aangespannen tegen mensen die roofdrukken in bezit hadden, onder anderen door W.F. Hermans, maar ook Reve. Die zaken zouden ook tot een veroordeling hebben geleid. (ANP)
16/12/11 20u39
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Showbizz & TV

Alles over


© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled