AD.NL

Modeketen H&M in opspraak na misleiding klanten

ROTTERDAM - Na beschuldigingen dat H&M perfect draagbare kledij vernietigt, ligt de Zweedse modeketen nu opnieuw onder vuur. Deze keer omdat het genetisch gemanipuleerd katoen zou verkopen als organisch materiaal.

Sinds enkele jaren verkoopt H&M een organische collectie die alleen uit duurzame materialen en organisch katoen zou zijn vervaardigd.

Maar nu melden diverse media echter dat bij 30 procent van deze stoffen dit gemengd zou worden met genetisch gemanipuleerd materiaal uit India. Het zou om 107.000 ton stof gaan.

Hoewel H&M niet de opdracht voor het gebruik van deze stoffen heeft gegeven, krijgt de keten het verwijt zijn leveranciers niet te controleren. Een woordvoerder zegt dat H&M op de hoogte is van het probleem, maar dat ze geen oplossing weten. Andere merken kregen voor gelijkwaardige misleidende praktijken al torenhoge boetes.

Eerder kwamal naar buiten dat H&M niet verkochte kledij vernietigt in plaats van deze aan bijvoorbeeld de minderbedeelden te geven. Het modemerk liet vervolgens weten overschotten vanaf nu wel te doneren aan goede doelen. (BVDL/HLN)

Bekijk hier de ecocollectie van H&M
26/01/10 12u04

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden. Lees het auteursrechtvoorbehoud.



  • acap enabled