© ANP.
Lola Brood, de oudste dochter van wijlen zanger Herman Brood, gaat een eigen kledinglijn uitbrengen. De collectie is geïnspireerd op het werk van haar vader.
'De bedoeling is om T-shirts, broeken en ook jasjes van leer en spijkerstof te maken in de stijl van mijn vader', vertelt de 27-jarige Lola aan De Telegraaf. 'Ik ga er zijn songteksten, stukken uit zijn schilderijen en ook foto's van hemzelf in verwerken. Dat past helemaal bij hem. Mijn vader nam zijn werk als kunstenaar serieus, maar hij stopte er wel vaak een geintje in. Dan plakte hij een stukje tape of een pleister op een schilderij, of deed er een streepjescode bij. Zoiets wil ik nu doen met zijn werk, om er op die manier mijn eigen kunst van te maken.'
Kinderboek
Naast een kledingcollectie heeft Lola ook plannen voor een kinderboek. 'Met werk van mezelf én van mijn vader. Kijk, als iemand zijn vader verliest en er alles aan doet om het familiebedrijf overeind te houden, dan vindt iedereen dat heel logisch. Zo werkt het bij mij ook. Mijn vader wilde verder leven. En ik ben nog elke dag met hem bezig. Ik mis hem nog altijd.' Herman Brood pleegde in 2001 zelfmoord door van het Amsterdamse Hilton Hotel te springen.
Geen deadline
Lola hoopt dat de Broodcollectie in december in de winkels hangt, maar dat is geen keiharde deadline. 'De feestmaand is natuurlijk wel een goed moment. Maar we hebben afgesproken: beter goed dan snel.'



Bewerkt door: