Bijna-botsing vliegtuigen boven Sylt

bewaar
Door: redactie
24-4-12 - 20:49  bron: ANP
© archieffoto anp.

Bij het Duitse waddeneiland Sylt zijn donderdag een Nederlands vliegtuig en een straaljager bijna tegen elkaar gebotst. De Onderzoeksraad Voor Veiligheid, die dit vandaag bekendmaakte, doet onderzoek.

De Fokker 70 was onderweg van Amsterdam naar Sandefjord in Noorwegen. Het toestel vloog boven de Noordzee toen een straaljager dicht in de buurt kwam. De bemanning van de Fokker voerde een uitwijkmanoeuvre uit. Beide toestellen vlogen daarna verder.

De raad kreeg van de Duitse collega's informatie over het incident en het verzoek het voorval te onderzoeken. Het Nederlandse vliegtuig was van een nog onbekende maatschappij, aldus een woordvoerster van de raad. Uit welk land de straaljager kwam, is ook nog onduidelijk.

Wat vind jij van dit nieuws?

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!

Meer over