*

 

Hof spreekt agenten vrij van meineed

FOTO ANP

ARNHEM - Twee agenten die hebben verklaard dat een van hen werd mishandeld bij rellen tijdens de Nijmeegse vierdaagse in 2005, zijn vandaag in hoger beroep vrijgesproken van meineed.

Eerder werden Paul van D. en Bas K. veroordeeld en uit hun ambt gezet wegens het afleggen van valse verklaringen. Een van hen, een hondenbegeleider, werd ook nog vervolgd wegens mishandeling. Die aantijging achtte het gerechtshof in Arnhem wel bewezen, maar de Nijmegenaar krijgt hiervoor geen straf. Het geweld dat hij toepaste was proportioneel in de extreem chaotische, bedreigende en gewelddadige omstandigheden, aldus het hof.

De mannen, inmiddels 48 en 29 jaar oud, probeerden collega's te ontzetten die ingesloten raakten tijdens de ongeregeldheden die 's nachts uitbraken op de Nijmeegse Vierdaagse. De hondenbegeleider sloeg een man en liet zijn hond los, waarop het beest een omstander beet. Toen er aangifte tegen hem werd gedaan, deed de hondenbegeleider zelf ook aangifte van mishandeling. (ANP)
10/09/10 15u52
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws