DEN HAAG - Volgens topman Harm Brouwer van het Openbaar Ministerie (OM) kan van de drugsbendes in Nederland 80 procent doen wat ze wil. Slechts een op de vijf bekende criminele groepen die zich bezighouden met zware misdrijven als hennepteelt en drugshandel, kan volgens het OM worden aangepakt.
Justitie weet wie ze zijn, maar heeft te weinig capacitieit om ze aan te pakken. Dat leidt er bijvoorbeeld toe dat de grootste henneporganisaties worden aangepakt, schrijft NRC Handelsblad. En intussen kunnen de kleintjes ervaring opdoen en zich verder professionaliseren.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws