Moszkowicz: Wilders is geen racist
Bram Moszkowicz (l) in de rechtszaal met Geert Wilders.
HILVERSUM - ,,Wilders moet recht hebben." Bram Moszkowicz heeft in krachtige bewoordingen aan tafel bij De Wereld Draait Door (DWDD) uitgelegd waarom hij PVV-leider Geert Wilders verdedigt. Er is felle kritiek op Mosckowicz. Diverse kampen menen dat het hem alleen te doen is om het mediacircus rond de zaak.
Wilders wordt ervan beschuldigd dat hij met uitspraken en met zijn anti-Koranfilm Fitna moslims heeft beledigd en gediscrimineerd en dat hij haat heeft gezaaid. Volgens Wilders wordt met de rechtszaak tegen hem de vrijheid van meningsuiting in de waagschaal gelegd.
Presentator Matthijs van Nieuwkerk stuurde er in de uitzending op aan dat Wilders uit is op een mediacircus. Hij toonde een tv-fragment van de bekende strafpleiter Wim Anker die bedankte voor de eer om Wilders te verdedigen. Volgens hem omdat Wilders uit was op te veel fanfare. Ook misdaadjournalist Peter R. de Vries die het Wildersproces op de voet volgt werd er bij gesleept. De misdaadjournalist begrijpt niet dat Moszkowicz 'deze man, met deze denkbeelden wilde verdedigen'.
Woedend
Moszkowicz reageerde woedend op Anker: ,,Wat ouwehoert die man? Het klopt niet dat Wilders om fanfare heeft gevraagd. Anker schendt hiermee ook nog eens zijn geheimhoudingsplicht."
Moszkowicz: ,,Wilders moet het recht hebben en kunnen zeggen wat hij vindt. Hij komt op voor vrijheid van meningsuiting. Wilders is geen racist, vind ik."
Op het commentaar van De Vries reageerde de advocaat venijnig: ,,Zijn kijkcijfers zijn zeker gedaald dat hij hier opduikt. Onbegrijpelijk. Hij moet beter weten. Als ik iemand verdedig die iemand heeft vermoord, betekent dat niet dat ik achter die moord sta.''
Tafelheer en tv-presentator Prem Radhakishun - geschoold in de rechtsgeleerdheid - sprak eveneens zijn verbazing uit over het feit dat Moszkowicz Wilders verdedigt. ,,De man stigmatiseert. Ik ken je als iemand die het opneemt voor Turken en Marokkanen." Hij wees er op dat juist Moszkowicz met zijn joodse achtergrond dient te weten waar stigmatisering toe kan leiden.
Moszkowicz: ,,Ik heb Bouterse verdedigd. Mij is toen ook de vraag gesteld hoe ik dat kon doen... Omdat ik mijn vak professioneel uitoefen."(AK)