*

 

Minister spendeerde tonnen aan klimaatspindoctor

Oud-minister Jacqueline Cramer zag de klimaattop zonnig in. FOTO ANP/ROBERT VOS

DEN HAAG - Voormalig milieuminister Cramer heeft ruim vijf ton gespendeerd aan ecospindoctor Maurits Groen om de dreigende klimaatverandering uit te dragen. Groen kreeg van VROM ruim een ton om de geflopte VN-klimaattop in Kopenhagen te evalueren.

Groen organiseerde van Cramers geld onder meer jongerenbijeenkomsten en festiviteiten rond de CO2-neutrale treinreis die Cramer maakte naar Kopenhagen, zo meldt De Telegraaf. Eerder werd bekend dat ook GroenLinks-boegbeeld Duyvendak zo'n drie ton mocht stuksmijten rond de klimaattop.
 
Spindoctor Groen mocht een jaar daarvoor, met zijn bedrijfje Groen Milieu & Communicatie ook al ruim zestigduizend euro uitgeven aan een film rond de komst van klimaatgoeroe Al Gore. Cramers klimaatbeleid paste prima in het plaatje van Gores film An Inconvenient Truth.
 
De betalingen aan Groen zijn opmerkelijk gezien de heisa welke is ontstaan rond het onderzoek naar het broeikaseffect. De cijfers in het rapport rammelen nu blijkt dat onderzoekers hebben gesjoemeld om de opwarming van de aarde te overdrijven en ook het VN-klimaatpanel IPCC is betrapt op fouten.
 
Het ministerie laat bij monde van een woordvoerder van demissionair milieuminister Huizinga weten nog steeds achter de opdrachten aan Maurits Groen te staan. Groen zelf benadrukt dat hij desondanks nog steeds van mening is dat ,,er iets goed mis is'' met het klimaat.
09/03/10 09u45
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws