ROTTERDAM - Kan op basis van berichten op netwerksite Twitter, zogenoemde 'tweets', worden voorspeld hoe de uitslag van de landelijke verkiezingen op 9 juni zal uitpakken? Om die vraag te beantwoorden heeft het Rotterdamse internetbureau Mangrove een site gemaakt waarmee op basis van twitterberichten de stemming wordt gepeild. Belangstellenden kunnen deze peiling volgen via www.stemr.nl.
Bedenker van het webadres is Jordy van Gelder. Via een computerprogramma scant hij alle openbare twitterberichten. Als de computer in een tweet een naam van een partij tegenkomt, dan komt dat bericht in aanmerking voor de peiling. Met behulp van een taalkundig model wordt bepaald of de twitteraar positief of negatief staat tegenover de politieke partij die in zijn bericht wordt genoemd. Op basis van deze geautomatiseerde indeling wordt de peiling samengesteld. Inmiddels zijn ruim 30.000 tweets in de voorspelling op www.stemr.nl verwerkt.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws