ROTTERDAM - Het Rotterdamse trainingsbureau Debatrix geeft speciale Obama-cursussen aan politici, managers uit het bedrijfsleven en ambtenaren.
De curus 'Spreken als Obama' is volgens Victor Vlam van het bureau een groot succes en wordt binnenkort opnieuw gegeven.
,,We leren de cursisten in twee sessies de technieken aan die Obama gebruikt om anderen te overtuigen en te inspireren. Ook gaan ze aan de slag met tekstmonitoren, twee glazen schermen waarop de speeches woordelijk staan uitgeschreven.''
Vlam, die de cursus met directeur en wereldkampioen debating Lars Duursma ontwikkelde, heeft zeven jaar in de Verenigde Staten gewoond. De twee bezochten daar spreekbeurten van Barack Obama, John McCain, Sarah Palin, Joe Biden en Bill Clinton.
Vlam: ,,We hebben onlangs vijftig speechschrijvers van de ministeries en de communicatieadviseurs uitgenodigd. Ze ervoeren het als eyeopener.'' Na een van de cursussen reageerde een deelnemer met de woorden: ,,Wat Obama kan, kan ik nu ook.'' De cursus kost 250 euro.
© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws