*

 

Kamer eist voortzetten deeltijd-WW

Minister Donner (Sociale Zaken).

DEN HAAG - De deeltijd-WW moet een doorstart krijgen. Minister Donner (Sociale Zaken) dient zo snel mogelijk met een voorstel te komen.

Dit stelt een ruime Kamermeerderheid in reactie op de mededeling van de minister dat het geld voor deeltijd-WW op is. Voor de regeling waarbij werknemers tijdelijk voor een deel van hun werktijd een WW-uitkering krijgen, had het kabinet 375 miljoen euro uitgetrokken. Nieuwe aanvragen worden voorlopig niet toegekend.

De Tweede Kamer heeft verbaasd gereageerd. Niemand was vooraf op de hoogte gebracht of had tussentijds cijfers gekregen. Na aandringen van de Kamer stuurt de minister nu morgen het overzicht van het gebruik van de deeltijd-WW naar de Kamer.



PvdA en SP willen de deeltijd-WW onveranderd houden. Het is aan het kabinet er geld voor te vinden.

CDA en VVD willen wel strengere voorwaarden aan de nieuwe deeltijd-WW. „De drempel is nu wel erg laag,” zegt CDA’er Van Hijum.



Ook VVD’er Blok wil dat de maatregel alleen geldt voor het ‘vasthouden van vakmensen die na de crisis heel schaars zullen zijn’. „De deeltijd-WW is er niet om bedrijven overeind te houden.”

(GIJS KOREVAAR)
23/06/09 22u07
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws

Alles over