*

 

Wilders vrijdag naar Londen

Geert Wilders met zijn paspoort en boardingpass. ANP

UPDATE  DEN HAAG - PVV-leider Geert Wilders gaat vrijdag naar Londen. Dat heeft hij woensdag laten weten, nadat een Britse rechter dinsdag had bepaald dat de Britse regering hem in februari ten onrechte de toegang tot Groot-Brittannië had geweigerd.

Wilders wil in Londen overleggen met het Britse parlementslid Lord Malcolm Pearson over de vraag hoe en wanneer hij alsnog zijn anti-islamfilm Fitna kan vertonen in het Hogerhuis. Dat was hij aanvankelijk in februari van plan. Maar de Britse regering wilde hem niet toelaten, omdat hij wegens zijn ideeën over moslims en de islam een bedreiging voor de publieke veiligheid zou zijn.

Wilders ging toch, werd bij de grenscontrole op een Londens vliegveld tegengehouden en op een vlucht terug naar Amsterdam gezet. De Birkenhead Society, een Britse organisatie die zich inzet voor de vrijheid van meningsuiting, spande daarop namens de PVV-leider
een beroepszaak aan. Het Asiel en Immigratie Tribunaal in Londen oordeelde dinsdag dat Wilders onterecht de toegang tot Groot-Brittannië is geweigerd.

Wilders zal in Londen ook een gesprek hebben met de betrokken advocaten, waarin hij hen zal bedanken. De Britse minister van Binnenlandse Zaken heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan tegen het vonnis. Het is nog onduidelijk of dat gevolgen kan hebben voor de komende trip van Wilders naar Londen. (ANP)
14/10/09 11u51
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws

Alles over