*

Wilders op dodenlijst al-Qaeda

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
4-7-11 - 09:01

De naam van Geert Wilders staat op een nieuwe dodenlijst van islamitische extremisten die gelieerd zijn aan al-Qaeda. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTB) onderzoekt de ernst van de dreigementen.

Het AD schrijft vandaag dat in de VS de 'hitlist' twee weken geleden opdook. Er staan naast Wilders vooral Amerikaanse personen en bedrijven op die betrokken zijn bij de oorlogen in Afghanistan en Irak. Ook het in Washington woonachtige ex-VVD-Kamerlid Ayaan Hirsi Ali is een doelwit.

De NCTB heeft nu ook Geert Wilders gewaarschuwd over de nieuwe dodenlijst. De lijst zou zijn samengesteld op het zogenoemde 'Shumukh al-Islam forum', een via codes afgesloten website waar enkele duizenden aanhangers en bewonderaars van al-Qaeda elkaar treffen. Later kwam de lijst naar buiten via de meer publieke site Ansar al-Mujahideen. Leden worden opgeroepen om de 'varkens' die de islam hebben aangevallen te doden via 'explosieve post'.

Geert Wilders wordt al jaren zwaar bewaakt, maar het NCTB publiceerde twee weken geleden nog een rapportage waarin stond dat er geen 'concrete plannen' bekend zijn voor aanslagen op Nederlanders. 'De kans op een aanslag is relatief gering, maar kan ook niet worden uitgesloten,' aldus de NCTB.

Lees meer in het AD vandaag.

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!