update Het kabinet gaat de strafrechtelijke aanpak van criminele motorclubs opvoeren. Lokale en landelijke bestuurders gaan samenwerken met het OM en de politie om een vuist te maken tegen afpersings- en intimidatiepraktijken, bedreigingen en geweld.
Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) schrijft dat vandaag in een brief aan de Tweede Kamer. Met name de beruchte motorclubs Hells Angels en Satudarah zijn veel gemeenten een doorn in het oog. Opstelten noemt echter geen namen van bekende clubs, maar spreekt in plaats daarvan van outlaw bikers, die zich bezighouden met afpersingspraktijken, intimidatie, vuurwapens en geweld.
Vrijplaatsen
Opstelten wil ondermeer de zogenoemde vrijplaatsen, locaties waar de bikers samenkomen en waar justitie tot nu toe niet ingreep, nu gaan aanpakken. Het moet moeilijker worden gemaakt om bijeenkomsten en evenementen te organiseren of om clubhuizen te bouwen.
Verder wordt er beter samengewerkt met Europol, het Europese samenwerkingsverband van politiediensten, en zal er meer worden gedaan om het crimineel vermogen van motorclubs te doen afnemen.


