*

Rutte: Pechtold hield Paars-plus tegen

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
30-11-10 - 09:39

update ROTTERDAM - In een terugblik op de formatie stelt premier Mark Rutte dat D66-voorman Alexander Pechtold de komst van een paars kabinet heeft tegengehouden. Dat terwijl algemeen werd aangenomen dat Job Cohen daarvan een fervent tegenstander was.

Deze conclusie wordt in de Volkskrant getrokken uit het interview  in het boek 'Over Rechts' van RTL-verslaggever Jos Heymans.

Pechtold maakte tijdens het lijsttrekkersdebat op 26 mei een breekpunt van de hypotheekrenteaftrek. Rutte zegt daarover in Over Rechts: "Ik vond: dat is niet handig, want daarmee limiteer je de opties. Dan behoort paars niet meer tot de mogelijkheden."

Het grootste struikelblok voor de formatie van een paars kabinet blijkt het aantal bezuinigingen. De PvdA, D66 en GroenLinks wilden niet zoveel korten op de begroting als de VVD, waarop Rutte de stekker uit de gesprekken trok.  Femke Halsema (GroenLinks) en Pechtold waren daarna de enigen die wel verder hadden willen gaan met de onderhandelingen. (ANP/BVDL)

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!