update DEN HAAG - De PVV vindt dat Defensie geen mensen meer mag aannemen die een dubbele nationaliteit hebben. Volgens de gedoogpartner van regeringspartijen VVD en CDA kan het gevaarlijk zijn als een militair twee paspoorten heeft, omdat die een dubbele loyaliteit kan hebben.
PVV-Tweede Kamerlid Marcial Hernandez stelde dat tijdens een Kameroverleg met minister Hans Hillen van Defensie over het personeelsbeleid. Hernandez wees erop dat in het regeerakkoord staat dat het kabinet dubbele nationaliteiten wil tegengaan. Wat hem betreft mag nieuw aan te stellen personeel bij Defensie geen dubbele nationaliteit meer hebben.
Hernandez herinnerde ter illustratie aan een Amerikaanse, islamitische legerpsychiater die vorig jaar kort voor zijn uitzending naar Irak op een militaire basis in Texas dertien mensen doodschoot.
Hillen: dubbele nationaliteit geen hindernis
Iemands dubbele nationaliteit hoeft geen hindernis te zijn om voor Defensie te werken. Tot nu toe is dat ook niet gebleken. Dat zei CDA-minister Hans Hillen van Defensie maandag in een overleg met de Tweede Kamer over het personeelsbeleid.
Hij reageerde op het pleidooi van gedoogpartner PVV, die vindt dat Defensie geen mensen meer mag aannemen die een dubbele nationaliteit hebben. Volgens PVV-Kamerlid Marcial Hernandez kan het gevaarlijk zijn als een militair twee paspoorten heeft, omdat die een dubbele loyaliteit kan hebben. Hij wees erop dat in het regeerakkoord staat dat het kabinet dubbele nationaliteiten wil tegengaan.
,,Voor de krijgsmacht geldt of ze er in alle opzichten voor geschikt zijn, ook mentaal'', zei Hillen over potentiƫle militairen en andere Defensiemedewerkers. (ANP)


