DEN HAAG - Als de PvdA in een oppositierol komt, zal de partij alles op alles zetten om spanningen in een rechtse coalitie bloot te leggen om het kabinet op die manier in de problemen te brengen. Dat blijkt uit een intern memo waarop De Telegraaf vandaag de hand heeft weten te leggen.
Uit het document blijkt dat de sociaal-democraten hun kaarten meer en meer zetten op een sterke rol in de oppositie. 'De Oppositiestrategie' zoals de memo is getiteld, dient als een soort handleiding voor de Twee Kamerfractie van de PvdA tegen wat de partij consequent 'de regering-Wilders' zal gaan noemen.
Als er een rechts kabinet komt, zal er veel onrust en onvrede in de samenleving naar boven komen door alle impopulaire maatregelen die genomen dienen te worden. Volgens de PvdA verwacht de kiezer dan ook een partij die zich hier duidelijk tegen verzet en op de barricaden gaat staan, zo blijkt uit het document. 'Het is aan ons om voortdurend de spanningen in deze coalitie bloot te leggen en het kabinet zo in de problemen te brengen', zo staat te lezen.
Een woordvoerster van de PvdA bevestigde het bestaan van het document. "We hebben zoals altijd tijdens de fractiedagen vooruitgekeken naar het komende jaar. Zowel in coalitierol als in een oppositierol. Het stuk waar de Telegraaf uit citeert, was een van de scenario's en mogelijke strategieën die zijn besproken. De strijdbaarheid die uit het artikel spreekt, kunnen we zonder meer bevestigen", aldus de zegsvrouw. Het document werd afgelopen week opgesteld tijdens de besloten fractiebijeenkomst in het Limburgse Vaals.


