*

‘Vergeef ons tolerantie voor harde porno’

bewaar
Door: redactie
22-2-08 - 23:31
De gemeenschap van dominee Dorenbos bidt tegen de uitzending van de film Deep Throat. FOTO PAUL BERGEN

HILVERSUM - Bert Dorenbos vecht al dik twintig jaar tegen porno en zedeloosheid. Hij plantte in de jaren ’80 vlaggetjes met de tekst ‘pornografisch besmet gebied’ tussen de blote borsten in het Zandvoortse zand.


De tijd is de oud-voorman van de EO niet gunstig gezind. BNN zendt vanavond de pornofilm Deep Throat uit. Dorenbos en zijn volgelingen gingen er gisteravond tegen in gebed.

Het is een bovenzaaltje in hartje Hilversum waar de grijzende christen en zijn negen volgelingen van de anti-abortusgroepering Schreeuw om Leven samenkomen. Bijna in het huis van het kwaad dus. Dorenbos duidt dat consequent aan als de demonen. Op twee uitzonderingen na - voorganger Leo Provoost en een bezoekster - zijn alle deelnemers egaal grijs. Provoost is een man met een zachte, maar duidelijke stem. Met een elektronische bijbel in de hand bidt hij de Heer om vergeving.

,,Wij hebben zoveel softporno toegelaten en ja, ook wel gekeken, dat de omroepen nu hardporno uitzenden,’’ gaat Provoost voor. ,,Vergeef ons die tolerantie, vergeef onze regering en verhinder deze film. U wilt niet dat er nog meer barrières worden doorbroken.’’

Het knisperen van dunne velletjes bijbelpapier en af en toe een instemmend ‘ja’ of ‘mmm, mmm’ vermengen zich met Provoost woorden. Na zijn gebed neemt een jonge basisschoollerares het over. Ze vraagt om vergiffenis voor alle mannen en vrouwen die niet sterker kunnen zijn dan porno. Ze dankt de heer voor het feit dat de ChristenUnie nu een jaar in het kabinet zit met een duidelijk standpunt over normen. Dorenbos fronst de wenkbrauwen. Hij heeft eerder verteld dat hij het nog niet zo weet met de CU-leden van het kabinet. ,,Waarom hebben ze over Deep Throat de rug niet recht gehouden,’’ vraagt hij zich af. Het gevecht tegen de demonen is volgens hem moeilijk.

Vooral omdat juist in eigen kring de steun niet is wat je mag verwachten. ,,Bij hoeveel dominees snort ’savonds na elven de pc ook niet,’’ zegt hij. ,,We weten toch dat ook zij de kat in het donker knijpen.’’

Is het niet lastig om in zo’n situatie de hoop te verliezen? Dorenbos schudt van ‘nee’. Hij ziet verandering. Deep Throat past in een trend, maar het ergste is achter de rug.