Trein rijdt door stootblok op station Nijmegen

bewaar
Bewerkt door: Redactie
19-3-12 - 09:20  bron: ANP
Archieffoto van een trein die in 2007 door een stootblok in Maastricht reed. © anp.

update Een trein van regionale vervoerder Veolia is vanochtend op het NS-station in Nijmegen dwars door een stootblok gereden. De trein kwam tot stilstand tegen het perron.

Twee passagiers zijn naar het ziekenhuis gebracht, een derde raakte lichtgewond volgens de politie.

De trein kwam uit de richting Roermond en had Nijmegen als eindbestemming. De trein moest daarom stoppen op een zogenoemd eindspoor, maar remde te laat af en ramde het perron, dat zwaar beschadigd raakte. Het voertuig is uit de rails gelopen. De machinist bleef ongedeerd.

Uit onderzoek is gebleken dat de machinist niet onder invloed van alcohol was. Hij heeft een verklaring afgelegd, maar daarover wil Veolia nog niets zeggen.

Omdat de ontspoorde trein op een eindspoor staat, heeft het ongeluk nauwelijks gevolgen voor het treinverkeer rond Nijmegen.

Wat vind jij van dit nieuws?


Meer over