WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama steunt het uiterst omstreden plan voor een moskee in de buurt van Ground Zero, de plek in New York die op 11 september 2001 werd verwoest door radicaalislamitische aanslagen.
Volgens Obama mag in de Verenigde Staten niet worden getornd aan de godsdienstvrijheid. ''Als burger en als president vind ik dat moslims hetzelfde recht hebben hun godsdienst te beoefenen, net als alle anderen in dit land'', aldus Obama vrijdagavond in het Witte Huis. Hij was daar gastheer voor moslims die met hem een maaltijd nuttigden tijdens de vastenmaand voor moslims, de Ramadan.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws