*

 

Negen doden bij vliegtuigcrash in Nieuw-Zeeland

FOTOMONTAGE AFP

FOX GLACIER - Bij een vliegtuigongeval in Nieuw-Zeeland zijn vandaag negen doden gevallen. Het ongeval gebeurde kort na het opstijgen in de buurt van Fox Glacier, een bekende toeristische trekpleister op Zuidereiland. Het lichte toestel stortte neer en vatte vuur.

Eerdere berichten maakten gewag van drie doden, maar de balans bleek toch zwaarder uit te vallen. Het zou gaan om negen doden waarvan vier Nieuw-Zeelanders en toeristen uit Ierland, Engeland, Oostenrijk en Duitsland.  Het vliegtuig zou toebehoren aan een skydiving bedrijfje.

Burgemeester Maureen Pugh deelde op de plaatselijke televisie mee dat de groep toeristen met instructeurs omhoog ging om te skydiven.  De weersomstandigheden waren perfect.  "Het is een betrouwbaar bedrijf met een hele goede reputatie," aldus Pugh. "Niemand kan nog met zekerheid zeggen wat er fout gegaan is, we zijn allemaal verbijsterd." 

Het is het eerste grote ongeluk na 17 jaar in het toeristische gebied waar veel aan 'extreme sports' gedaan wordt. (AFP/AHA)

04/09/10 09u42
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...