GAZA-STAD - Dertien radicale groeperingen uit de Palestijnse Gazastrook, waaronder Hamas, gaan samenwerken in de strijd tegen aartsvijand Israël. Ze willen het aantal aanvallen op de Joodse staat opvoeren en sluiten zelfmoordaanslagen niet uit.
''We verklaren dat de verzetsdaden een nieuwe fase van samenwerking zijn ingegaan, ter voorbereiding op effectievere aanvallen tegen de vijand'', zei Hamas-woordvoerder Abu Ubaida. De verklaring komt op de dag dat de Palestijnse president Mahmoud Abbas en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu probeerden het vredesproces nieuw leven in te blazen. Op een top in Washington spraken ze onder meer af elke twee weken met elkaar om de tafel te gaan zitten.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws