JERUZALEM - De Israëlische regering gaat onderzoeken waarom tijdens het bezoek van de Amerikaanse vicepresident Joe Biden deze week de bouw van 1600 woningen in bezet Oost-Jeruzalem werd aangekondigd.
Het onderzoek moet ertoe leiden dat ''dergelijke incidenten in de toekomst niet meer zullen voorkomen''. De aankondiging van de huizenbouw overschaduwde het bezoek van Biden volledig en leidde tot scherpe Amerikaanse kritiek. Minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton noemde in een telefoongesprek met Netanyahu het besluit ''zeer negatief'' voor de Amerikaans-Israëlische relatie. Zelden gebruiken de VS dergelijke harde woorden om Israël te kapittelen.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws