*

 

'Doomsday Clock' minuutje achteruit

De heren wetenschappers hebben ons een minuutje extra gegeven. FOTO EPA/JUSTIN LANE

CHICAGO - De mensheid kan opgelucht ademhalen. De volledige vernietiging van onze aardkloot laat nog even op zich wachten. De Doomsday Clock, zoals die sinds 1947 wordt bijgehouden, is gisteren een minuut achteruit gezet.

De klok kwam daarmee op zes minuten voor middernacht te staan. Een bescheiden verbetering van 's werelds grootste bedreigingen (de klimaatverandering en nucleaire vernietiging) is daarvoor de reden.

The Bulletin of Atomic Scientists, die de symbolische klok bijhoudt, verklaart het verzetten van de klok als volgt: "Voor het eerst werken de leiders van kernwapenlanden samen om hun kernarsenaal af te bouwen en beter te beveiligen. Langs de andere kant engageren de geïndustrialiseerde landen en ontwikkelingslanden zich om de CO2-uitstoot te verminderen."

Bij de introductie van de Doomsday Clock stonden de wijzers op zeven minuten voor twaalf. Waarbij twaalf uur het moment van een totale kernoorlog aangeeft. In 2007 werd, door de nucleaire aspiraties van Iran en Noord-Korea, de klok verzet naar vijf voor twaalf. (DVDH)
15/01/10 00u25
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...