WASHINGTON - Het begrotingstekort in de Verenigde Staten loopt dit jaar op tot een recordbedrag van 1,56 biljoen dollar, ofwel 10,6 procent van het bruto binnenlands product.
Dat heeft de Amerikaanse president Obama maandag gezegd. Vorig jaar bedroeg het tekort 1,41 biljoen dollar.
Obama staat zwaar onder druk om investeerders zoals China ervan te overtuigen dat hij de overheidsschuld voor de langere termijn onder controle heeft. De Amerikaanse overheid trekt sinds vorig jaar miljarden uit voor verscheidene reddingsplannen voor het bedrijfsleven.
Vorige week zei Obama in zijn eerste State of the Union toespraak dat het terugdringen van het begrotingstekort een van zijn belangrijkste doelstellingen is. Het scheppen van banen is prioriteit nummer één voor 2010. (ANP)


