*

 

Vaticaan gaat misbruik Ierland onderzoeken

paus Benedictus XVI. FOTO ANP

ROME - Het Vaticaan opent een onderzoek naar gevallen van seksueel misbruik in parochies en andere kerkelijke instellingen in Ierland.

Dat maakte paus Benedictus XVI zaterdag bekend in een brief, waarin hij ook stelt dat de schuldigen strafrechtelijk moeten worden vervolgd.

De kerkvader schrijft verder dat de bisschoppen in Ierland grove fouten hebben gemaakt en dat ze als leiders hebben gefaald bij de aanpak van kindermisbruik. Benedictus XVI maakt zijn excuses aan slachtoffers en kampt met gevoelens van schaamte en wroeging. ,,U hebt zwaar geleden en dat spijt mij zeer'', aldus de paus.

Het schrijven van de leider van de Rooms-Katholieke kerk komt in de eerste plaats als een reactie op misstanden binnen de Ierse kerk, maar ook elders zijn recent veel meldingen geweest van kindermisbruik dat in het verleden zou zijn gepleegd door geestelijken, onder meer in Duitsland, Nederland, Oostenrijk, Brazilië en Mexico.

 (ANP)
20/03/10 15u30
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws