*

Chinese onderzeeër duikt 5000 m diep

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
26-7-11 - 01:13

Een Chinese bemande onderzeeër is gisteren in de Grote Oceaan naar een diepte van ruim 5000 meter gedoken. Dat meldde staatspersbureau Xinhua.

China zegt te hopen met het vaartuig grondstoffen op de zeebodem te vinden en die te kunnen exploiteren. Het land is naarstig op zoek naar olie, mineralen en andere natuurlijke grondstoffen voor de groeiende economie van het land.

Vreedzame doeleinden
China benadrukt dat de extreem diepe expedities puur voor wetenschappelijke en vreedzame doeleinden zijn. Toch wordt met argusogen gekeken naar de acties van China. Zo plantte China vorig jaar een vlag in de bodem van de Zuid-Chinese Zee. Dat werd als provocatie ervaren door andere landen die aan de zee liggen, zoals Taiwan en Maleisië. Ook bestaat de angst dat onderzeeërs communicatiekabels kunnen afluisteren of beschadigen.

Het vaartuig, vernoemd naar de mythische zeedraak Jiaolong, kan 7000 meter diep duiken. Die diepte wil China in 2012 halen. De diepste duik ooit (11.000 meter) werd in 1960 gedaan door de Verenigde Staten.