Mensen staan bij de resten van ingestorte gebouwen in Van.
© getty.
Regen en sneeuw teisteren het gebied in het oosten van Turkije dat zondag werd getroffen door een zware aardbeving. Duizenden daklozen zijn overgeleverd aan de koude. Volgens de laatste tellingen heeft de beving aan 523 mensen het leven gekost. Rond de 1650 mensen zijn gewond geraakt.
In een verklaring van het crisiscentrum werd gemeld dat er nu 185 mensen levend onder het puin vandaan zijn gehaald. Wanhopige overlevenden zijn slaags geraakt om de spaarzame hulpgoederen die het gebied tot dusverre hebben bereikt. De autoriteiten erkennen dat er aanvankelijk problemen waren met de distributie van hulp. Vandaag worden meer tenten naar het rampgebied gebracht, werd gezegd.
8,2 miljoen euro nodig aan hulp
Er is tien miljoen Zwitserse frank (8,2 miljoen euro) nodig om het leed van vijftigduizend mensen die in Turkije getroffen zijn door de zware aardbeving van afgelopen weekeinde te verzachten. Dat heeft het Rode Kruis vandaag gezegd.
Duizenden mensen in de oostelijke stad Van zijn dakloos geworden op een moment dat de nachtelijke temperaturen onder het vriespunt duiken, aldus de hulporganisatie. Daarom is er geld nodig om huizen te bouwen en om tenten, dekens, kleding en slaapzakken te sturen.
Duizenden tenten
Inmiddels komt ook hulp uit het buitenland binnen, nu de Turkse regering heeft laten weten hulp te accepteren om de daklozen de winter door te helpen. Israël heeft prefabhuizen, dekens en kleding gestuurd.
De Verenigde Naties sturen 4000 tenten en 50.000 dekens naar het door een zware aardbeving getroffen Turkije. De VN-hulporganisatie OCHA heeft tot nu toe 400 gezinstenten overgevlogen naar de stad Erzurum, die niet ver van het rampgebied ligt. Dat meldde een woordvoerster van OCHA vandaag.
Duizenden mensen zijn dakloos geraakt door de aardbeving van afgelopen zondag. In het rampgebied is sneeuw gevallen. De temperatuur daalt in de nacht tot onder het vriespunt.


