Een Franse dokter bereidt het inbrengen van de implantaten voor.
© afp.
De Franse regering adviseert tienduizenden vrouwen hun borstimplantaten te laten verwijderen. Dat heeft onderminister van Gezondheid Nora Berra vanochtend bekendgemaakt. Het gaat om een preventieve maatregel die net met spoed hoeft te worden uitgevoerd.
Er zijn klachten over een abnormaal hoog aantal scheuringen in de gewraakte implantaten. Maar, voegde ze eraan toe, er is nog altijd geen bewijs dat de siliconenborsten een verhoogde kans op kanker met zich meebrengen. Het gaat om de protheses van PIP. Zo'n 30.000 Franse vrouwen hebben hun borsten met deze implantaten laten vergroten.
Poly Implants Prothèses (PIP) uit Zuid-Frankrijk zou tot 2010 een illegaal verkregen gel van slechte kwaliteit hebben gebruikt, bedoeld voor industriële toepassingen. Die kan de verpakking van de prothesen aantasten, met kans op ontstekingen en lekkende siliconengel. Het product was tien maal zo goedkoop als medicinale gel. Het bedrijf is inmiddels failliet.
In maart 2010 werd de frauduleuze fabricage ontdekt, en kwam er een verbod op PIP-prothesen. In november vorig jaar stierf een vrouw van 53, die de implantaten lang had gedragen, aan een zeldzame vorm van borstkanker. Sindsdien zijn nog acht kankergevallen ontdekt bij draagsters van PIP-prothesen. Al 523 vrouwen hebben de implantaten laten verwijderen.


