*

Ophef over hoofddoek

bewaar
Door: redactie
9-1-12 - 05:59
© anp.

Er is ophef ontstaan over de hoofddoek die koningin Beatrix gisteren droeg tijdens een moskeebezoek in het emiraat Abu Dhabi. De PVV noemt het een 'trieste wanvertoning'. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is het juist een teken van respect.

Tijdens het bezoek aan de Sjeik Zayed-moskee droeg de koningin een felblauwe hoofddoek over haar hoed. Ook prinses Máxima was volgens moslimgebruik van top tot teen bedekt.

Voor de PVV is de hoofddoek 'een symbool van islamisering, onderdrukking en discriminatie van de vrouw'. Door een hoofddoek te dragen legitimeert Beatrix de onderdrukking van vrouwen, stellen Geert Wilders, Joram van Klaveren en André Elissen. De PVV heeft minister Gerd Leers van Integratie om opheldering gevraagd.

Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is er niets bijzonders aan de hand. 'Dit is gebeurd uit respect voor de gewoontes in het land.' Ook minister van Buitenlandse Zaken Uri Rosenthal vindt dat de koningin goed heeft gehandeld. Beatrix past haar kleding ook aan als ze naar een synagoge of een kerk gaat, aldus de bewindsman.

Volgens SP-Kamerlid Harry van Bommel is het 'puur islam-bashing' wat de PVV doet. 'Als ik naar de Klaagmuur in Jeruzalem ga, draag ik ook een keppeltje.'

Het is niet de eerste keer dat een lid van het Koninklijk Huis haar hoofd bedekt voor een bezoek aan een moskee. Máxima deed het drie jaar geleden ook al toen ze dezelfde moskee bezocht.

Lees meer over het staatsbezoek van Beatrix en de ophef over de hoofddoek in het AD