*

Onrust Egypte neemt toe na vieringen één-jarig bestaan revolutie

bewaar
Door: redactie
26-1-12 - 13:16
Het Tahrirplein staat vandaag weer vol demonstranten. © getty.

Egyptische jongeren hebben vandaag tientallen tenten opgezet op het Tahrirplein in Cairo. Ze zeiden te blijven totdat het leger de macht overdraagt aan burgers.De actie volgt na de massale herdenking gisteren van de revolutie, die een jaar geleden begon. Die leidde tot de val van president Hosni Mubarak.

'De militairen plegen dezelfde misbruiken als Mubarak. Ik merk geen verandering. De militairen leiden een contrarevolutie', foeterde de 23-jarige student Samer Qabil.

Bezettingen van het centrale plein hebben eerder geleid tot gewelddadige ontruimingen door het leger.

Amerikanen vastgehouden

Vandaag werd ook bekend dat vier activisten van een Amerikaanse organisatie voor democratie Egypte voorlopig niet mogen verlaten. Dat maakten de autoriteiten bekend. De vier personen worden ervan beschuldigd te werken voor een illegale organisatie, wat hen 5 jaar celstraf kan kosten.

Drie van de vier zijn Amerikanen. Eén van hen is de zoon van de Amerikaanse minister van Verkeer Ray LaHood. De maatregel kan de diplomatieke spanningen tussen Egypte en de VS doen escaleren.
De activisten werken voor het International Republican Institute (IRI). Die organisatie weigerde vandaag commentaar.