'Tientallen kinderen gedood sinds staakt-het-vuren Syrië'

bewaar
Door: Redactie
1-5-12 - 17:26  bron: Reuters/AP
Een Syrische vluchteling in een kamp in Kilis, een provincie in het zuiden van Turkije. © reuters.

Sinds de invoering van de wapenstilstand in Syrië zijn 34 kinderen om het leven gekomen. Dat heeft een VN-gezant vandaag verteld, meldt persbureau Reuters.

'Sinds de wapenstilstand op 12 april van kracht werd, en ondank de inzet van de waarnemers van de Verenigde Naties, zijn naar verluidt 34 kinderen gedood', vertelt speciaal gezant Radhika Coomaraswamy in een verklaring. 'Ik dring er bij alle partijen in Syrië op aan te stoppen met geweld dat kan resulteren in het doden en verwonden van kinderen.'

De VN-waarnemers moeten toezien op een internationaal vredesplan dat een eind moet maken aan de dertien maanden oude crisis in Syrië die al aan meer dan negenduizend mensen het leven heeft gekost.

Als onderdeel van dit plan is op 12 april een staakt-het-vuren ingegaan, dat echter niet heeft beklijfd. Het regime blijft oppositiebolwerken aanvallen, terwijl opstandelingen hinderlagen blijven leggen voor regeringsstrijdkrachten. Het Syrische leger heeft zijn manschappen en zware wapens ook niet teruggetrokken uit bevolkingscentra, hoewel dat aan bemiddelaar Kofi Annan was toegezegd.

Wat vind jij van dit nieuws?


Meer over