Een kathedraal in het noorden van Engeland.
© ap.
De Kerk van Engeland heeft vandaag een formeel bezwaar ingediend tegen het goedkeuren van het homohuwelijk. Volgens de kerk kan de legalisering van het homohuwelijk leiden tot de verwaarlozing van de traditionele functie van het huwelijk. De kerk staat er op dat het huwelijk zijn historische begrip behoudt; een vereniging tussen man en vrouw.
De verklaring van de Kerk van Engeland over het homohuwelijk
Open pdf
(321,4 kB)
In Groot-Brittannië wordt momenteel gediscussieerd over het recht van homoparen om met elkaar te trouwen. De Britse regering heeft plannen om het homohuwelijk in te voeren, donderdag wordt een besluit genomen. Vooral de Kerk van Engeland is daar hevig op tegen. Premier David Cameron steunt het voorstel, ondanks de grote bezwaren van een aantal parlementsleden in zijn Conservatieve Partij.
De kerk stelde in een vandaag gepubliceerd document dat homoseksuele koppels al genoeg juridische voordelen genieten in de vorm van burgerlijke partnerschappen, die in 2005 in Groot-Brittannië werden geïntroduceerd. De Kerk zegt dat het niet het voorstel dat alle koppels, ongeacht hun geslacht, recht geeft op een burgerlijk huwelijk, kan ondersteunen.
© afp.
De kerk zegt dat het niet het voorstel, dat alle koppels ongeacht hun geslacht recht geeft op een burgerlijk huwelijk, kan ondersteunen. 'Een dergelijk initiatief zou de inhoudelijke aard van het huwelijk wijzigen.'
Ongeveer een kwart van de huwelijken in Engeland vindt plaats in de kerken van de Anglicaanse Kerk. In Nederland zijn ongeveer 30.000 gelovigen lid van de Kerk van Engeland. Totaal heeft de Kerk ruim 13,4 miljoen leden.
De waarschuwing van de Kerk kwam onder vuur te liggen bij onder meer homorechtenactivist Peter Tatchell. Hij beschuldigt de kerk van 'bangmakerij, het overdrijven van de gevolgen van het homohuwelijk en het bepleiten van wettelijke discriminatie', meldt The Guardian. 'Ze hebben geen recht om de eisen dat homoseksuele paren moeten worden uitgesloten van het burgerlijke huwelijk. Het voorstel van de regering zal geen invloed hebben op religieuze instellingen. Hoge geestelijken protesteren tegen een wetswijziging waar zij helemaal niet door beïnvloed worden.'


