*

Meisje met geverfd haar verbannen van school

bewaar
Door: redactie
19-6-12 - 15:53
© Thinkstock.

Een pubermeisje van veertien met rood geverfd haar moet in de 'strafklas' gaan zitten. Het onderwijzend personeel moest even slikken toen Kirsty Crooke op de speelplaats verscheen van haar school in West Yorkshire. De leerlinge had haar coupe een rood kleurtje gegeven. Haar moeder is boos en vindt dat de school overdreven reageert.

De Britse moet in een afzonderlijk lokaal gaan zitten tot haar haarkleurtje verdwenen is. Volgens haar moeder gaat haar oogappel al een jaar naar school met gekleurde haren. 'Het is geen lelijke kleur. Bovendien vind ik dat kinderen het recht hebben om zichzelf uit te drukken. Mocht ze nu blauw haar hebben dan zou ik nog begrip kunnen opbrengen voor de maatregel. Nu snap ik niet waarom ze de lessen niet meer met haar medeleerlingen mag bijwonen.'

Volgens Natalie Bussey heeft haar dochter een goede reden om haar haar te kleuren. 'Ze heeft vettig haar en met haar natuurlijke haarkleur valt dat meer op. Nu zit ze daar in het lokaal waar normaal de onrustige kinderen zitten als ze gestraft zijn. Ik maak me zorgen en hoop maar dat ze niet te veel leerachterstand oploopt.'

De school wijst op de uniformverplichtingen in het schoolreglement. 'We hebben een hoge standaard wat het voorkomen van de leerlingen en de uniformdracht betreft. We zijn altijd bereid om hierover een discussie aan te gaan met de ouders,' aldus schooldirecteur Richard Hughes. Ook op de website van de school staan de strenge uniformvereisten vermeld. De school stuurde eerder al een meisje van zestien weg omdat ze met rode haren de klas binnenstapte.


Wat vind jij van dit nieuws?