*

 

Zorg in ziekenhuizen sterk verbeterd

ROTTERDAM - Ziekenhuizen hebben hun medische prestaties sterk verbeterd ten opzichte van voorgaande jaren. Op het terrein van herseninfarcten, aanpak van doorligwonden en borstkankeroperaties krijgen patiënten in steeds meer centra optimale zorg.

Dat blijkt uit de resultaten van de AD Ziekenhuis Top 100 die vandaag voor de zevende keer verschijnt in het AD. Daarin is precies te lezen hoe alle Nederlandse ziekenhuizen scoren. Vanaf maandag zijn de uitgebreide gegevens ook te vinden op www.ad.nl.

De Ziekenhuis Top 100 is voor het belangrijkste deel gebaseerd op kwaliteitseisen van de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Volgens Wim Schellekens, als hoofdinspecteur verantwoordelijke voor het toezicht op ziekenhuizen, wordt scherp in de gaten gehouden of ziekenhuizen eerlijk zijn over hun resultaten. ,,Daar zijn wij heel fel op. We doen steekproeven of gaan het ziekenhuis in om de gegevens te controleren. Als we erachter komen dat de prestaties bewust mooier worden voorgesteld, brengt de inspectie dat naar buiten. Dat risico willen ziekenhuizen niet lopen.''

In de lijst zijn dit jaar opmerkelijke verschuivingen te zien. Zo staan er voor het eerst sinds jaren twee grote, Rotterdamse ziekenhuizen in de top 10. In de regio Utrecht behaalt een ziekenhuiscombinatie een echte toppositie op nummer 3. Ook in de regio Den Haag en Drechtsteden klimmen ziekenhuizen naar boven.

Het Flevoziekenhuis in Almere scoort dit jaar het allerbest in de AD-ranglijst. Inspectiechef Schellekens is niet verbaasd: ,,Ik weet dat het Almeerse ziekenhuis goed bezig is.''

Laatste plaats voor Refaja Ziekenhuis Stadskanaal
Het Refaja Ziekenhuis eindigt dit jaar als laatste in de AD Ziekenhuis Top 100. Het laat veel punten liggen als het gaat om elektronische bewaking van patiëntgegevens, bijvoorbeeld om medicijnmissers te voorkomen. Ook met aanpak van ondervoeding bij patiënten scoort het ziekenhuis stukken slechter dan gemiddeld. Bestuursvoorzitter Guus Bruins reageert teleurgesteld. ,,Aan de ene kant omdat ik de ranglijst van het AD beschouw als één van de betere, maar vooral ook omdat wij juist veel investeren in kwaliteitsverbetering.'' Bruins wil de geconstateerde minpunten de komende tijd aanpakken. De slechte score op het gebied van hartfalen neemt de Refaja-directeur graag voor lief. ,,Het aantal patiënten met die aandoening die na behandeling opnieuw moeten worden opgenomen, is bij ons relatief hoog. Soms is dat een indicatie dat de afdeling niet op orde is. Maar wij hebben relatief veel oudere patiënten voor wie wij medisch gezien weinig meer kunnen doen. Die nemen we vaak opnieuw op om te ontwaterd, zoals dat heet. Dan kunnen  zij weer een tijdje verder. Dat zullen wij uiteraard blijven doen, ook al leidt dat tot een slechtere score.'' (RONALD VAN GEENEN EN JEROEN DE VREEDE)
04/09/10 16u22
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws