Vrouw van nu heeft 3 keer meer minnaars dan haar moeder
LONDEN - De huidige vrouw heeft op 24-jarige leeftijd gemiddeld 5,65 seksuele partners. Dat is drie keer meer dan de 'seksueel vrije hippiegeneratie' uit de jaren zestig.
De Swinging Sixties symboliseren dan wel de seksueel vrijgevochten vrouw, het tijdperk lijkt in niets op de 'Naughty Nineties'.
Een Britse enquête, in opdracht van Lloyds Apotheek onder 3.000 vrouwen toont aan dat vrouwen uit de jaren zestig het met gemiddeld 1.67 partners dienden te stellen, in de jaren zeventig steeg dat aantal tot 3,72 partners.
In de jaren negentig deelden ze het bed met iets minder dan vijf. Acht procent van de huidige vrouwen uit de jaren 2000 zou zelfs al met meer dan tien partners hebben geslapen op 24-jarige leeftijd.
Seksuele gezondheidOndanks al dat seksueel geëxperimenteer, lijkt de seksuele gezondheid niet te verbeteren. Cijfers van het Cancer Research tonen aan dat, ondanks betere screeningmethoden, het aantal baarmoederhalskankergevallen onder de 25 jaar niet gedaald is. Het humaan papilloma virus (HPV) is een seksueel overdraagbare infectie en één van de belangrijkste oorzaken van baarmoederhalskanker. Er is overigens nu een vaccin tegen dat jonge meisjes in Nederland op hun 12e krijgen. (PO)