BRUSSEL - Een vaccin dat longkankercellen vernietigt, wordt momenteel getest op tienduizend patiënten wereldwijd. In een eerste test bij 182 patiënten waren de resultaten hoopgevend. Als de gunstige resultaten bevestigd worden, betekent dit een gigantische doorbraak, zegt longspecialist Johan Van Steenkiste van de KULeuven in Het Belang van Limburg en Gazet van Antwerpen.
In een eerste fase werden 182 patiënten met longkanker vier jaar lang gevolgd. Bij de groep die het vaccin kreeg, bleek de kanker veel minder terug te keren. "Het zou de eerste keer zijn dat een therapeutisch vaccin werkt bij vaste tumoren zoals die in de longen", aldus Vansteenkiste.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden. Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws