*

 

Clubleiding Real Madrid onder vuur

Ruud van Nistelrooy. FOTO EPA/JUAN CARLOS HIDALGO

MADRID - Een oud-secretaresse van Real Madrid beschuldigt de huidige clubleiding ervan geld in eigen zakken te hebben gestoken dat volgens het contract toebehoorde aan Rodger Linse, de zaakwaarnemer van Ruud van Nistelrooy.

Het zou gaan om 300.000 euro, een deel van de commissie die de Nederlandse manager kreeg bij de overgang van de speler van Manchester United naar de Koninklijke, in 2006.

Cristina Bermúdez vertelt deze week in het weekblad Interviu uitgebreid over de 'verdachte praktijken' van Real bij de aankopen van spelers. Zij noemt 'de zaak-Van Nistelrooy' als meest schrijnende voorbeeld: ,,Op donderdag was het contract getekend en daarin stond een bedrag van 1,2 miljoen euro voor de zaakwaarnemer van Van Nistelrooy. Vrijdagavond laat, na de officiële presentatie, werd dat bedrag ineens verhoogd tot 1,5 miljoen.''

De oud-secretaresse denkt niet dat dat geld daadwerkelijk naar Linse is gegaan. ,,Er zijn meer mensen die denken als ik. Ik weet niet of voorzitter Calderón, Mijatovic en Bucero (rechterhand van technisch directeur Mijatovic, red.) het geld hebben verdeeld, maar raar is het wel. De onderhandelingen waren al afgerond, de transfer gesloten, dan ga je niet nog eens het bedrag verhogen.''

Rodger Linse zegt desgevraagd het verhaal over die verhoogde commissie te kennen. ,,Zonder op de details van de genoemde bedragen te willen ingaan, is dat bedrag verhoogd, maar nog ver vóór die officiële presentatie. Real had altijd gedacht dat ik met wat minder genoegen nam, maar ik ging er al op achteruit, dus was er een minimum bedrag dat ik eiste. Dat hebben ze me betaald,'' aldus Linse gisteren.

De agent van Van Nistelrooy ontkent echter dat er ná de presentatie nog eens 300.000 euro extra bijkwam. ,,Daar weet ik niets van, alles was daarvóór al rond.''

Bermúdez onthult ook dat haar directe chef, algemeen directeur Martínez de Albornoz, weigerde dat aangepaste contract te tekenen. De dag erna nam hij ontslag.



De secretaresse, die ook verhaalt over de vreemde aankoopsommen voor Cannavaro, Gago en Higuaín, doet haar verhaal omdat ze voor haar eigen leven en dat vanhaar drie kinderen vreest. ,,Ik wil dat dit interview gepubliceerd wordt. Maar ik vertel nog niet alles. Als ik dat zou doen, zou Real ontploffen. Dat is misschien ook wel eens nodig. Maar die volledige waarheid zal ik aan de rechter vertellen.''

Zelf is Bermúdez op 15 december door justitie aangeklaagd voor het meewerken aan vervalsing van documenten. Er is een juridisch onderzoek gaande naar de laatste verkiezingen om het voorzitterschap, gewonnen door Ramón Calderón. Daarbij zou massaal met duizenden per post verstuurde stemmen zijn geknoeid.

De secretaresse zou zelf stembriefjes hebben vervalst. ,,Ik volgde de bevelen op van mijn meerdere, Martínez de Alboroz,door drieduizend enveloppen met stembriefjes te vullen.'' Die zouden bestemd zijn voor de kandidatuur van Villar Mir, die uiteindelijk van Calderón verloor.

Maar ook de laatste zou volgens Bermúdez met stemmen hebben geknoeid. ,,Calderón heeft het hele netwerk van het stemmen per post bedacht. Hij zat in het bestuur van de vorige voorzitter, Florentino Perez, en wist maar al te goed hoe die ooit aan de macht was gekomen. Maar ik vrees dat de waarheid nooit helemaal boven zal komen.''
06/01/09 19u16
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
AD Sportwereld
Vind AD Sportwereld op social media
Facebook
TwitterVolg ons op Twitter

Alle topcompetities

Alles over jouw team

Alles over