Freire wint, Ten Dam valt in Ruta del Sol
UPDATE
CORDOBA - Wielrenner Oscar Freire heeft maandag de tweede etappe in de Ruta del Sol gewonnen. De 34-jarige Spanjaard van Rabobank was na een 182,2 kilometer lange rit van Otura naar Cordoba de snelste in de massasprint.
Hij hield onder anderen sprintkanon Mark Cavendish achter zich. De 26-jarige Spanjaard Sergio Pardilla behield de leiderstrui.
Laurens ten Dam was een van de slachtoffers van een valpartij op 300 meter van de meet. De rijder van Rabobank moest samen met de Italiaan Damiano Cunego en de Belg Jelle Vanendert naar het ziekenhuis van Cordoba worden afgevoerd. Volgens ploegleider Frans Maassen heeft Ten Dam veel last van zijn heup. ,,Het was even schrikken, maar Lau is een geweldige bikkel. Het lijkt nu mee te vallen. Alleen is het even afwachten wat de foto van de heup oplevert'', zei hij op de website van de Nederlandse ploeg.
Freire boekte al zijn tweede seizoenszege. De drievoudig wereldkampioen hield in de sprint Robert Wagner achter zich. De Duitser stak zijn arm weliswaar omhoog, maar de fotofinish wees uit dat Freire's wiel eerder de finishlijn passeerde. De Deen Alex Rasmussen werd derde voor de Brit Cavendish.
De zware valpartij was het gevolg van een dranghek, dat door de harde wind het parkoers was opgewaaid. In volle sprint konden zes renners, onder wie dus Ten Dam, het hek niet meer ontwijken. (ANP/DHE)