Boom zevende in Heusden-Zolder

bewaar
Door: redactie
26-12-11 - 18:38
Lars Boom bij de Tour de France van 2010. © anp.

Lars Boom is vandaag als zevende geƫindigd bij de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Heusden-Zolder. De Raborenner zorgde hiermee voor de beste Nederlandse klassering in de cyclus van dit seizoen.

Boom won de wedstrijd vorig jaar. Hij reed toen zijn eerste veldrit van het seizoen. Ook dit keer had hij een goede start. Hij fietste enige tijd mee in de kopgroep, maar moest daarna wat terrein prijsgeven.

De zege was voor de Belg Kevin Pauwels. Hij bleef in een spannende sprint de Tsjechische wereldkampioen Zdenek Stybar net voor. Sven Nys finishte als derde. Hij maakte in de slotfase deel uit van een kopgroep met Pauwels en Stybar, maar hij ging in de laatste bocht voor de eindstreep onderuit en kon niet meesprinten om de winst.

Drie wedstrijden

Pauwels en Nys hebben nu beiden drie wedstrijden in de wereldbeker gewonnen. Met zijn winst in Heusden-Zolder nam Pauwels de leiding over van Nys. Het verschil tussen de twee bedraagt 10 punten. Er staan dit seizoen nog twee wedstrijden op het programma in Lievin en Hoogerheide.
'Het wordt spannend, maar ik denk dat het er voor mij nu wel goed uitziet', concludeerde Pauwels. 'Het was fijn om deze sprint te winnen.'

Een strijd om de eindzege om de wereldbeker past niet echt in de plannen van Nys. 'Ik had in de aanloop naar het WK graag nog wel wat rust in willen bouwen, maar dat lukt nu niet. Anderen kunnen daar straks misschien van profiteren. Maar het wereldbekerklassement vind ik te mooi om te laten liggen', aldus Nys.

Opsteker

Voor Stybar betekende zijn tweede plaats een mooie opsteker op weg naar de wereldtitelstrijd eind januari. Omdat hij dit jaar ook op de weg heeft gereden, kan hij in de cross niet domineren. 'Ik heb wel getwijfeld of het nog wat zou worden. Ik had ook graag gewonnen vandaag. Maar ik ben al heel blij dat ik meedeed om de zege', stelde de Tsjech, die hard op stuur sloeg toen Pauwels hem in de laatste meters toch nog passeerde.


Meer over