*

'Nadal en Federer misten dopingcontroles'

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
9-3-10 - 14:41

ROTTERDAM - Roger Federer en Rafael Nadal hebben in 2009 minimaal één keer een onaangekondigde dopingcontrole gemist. Dat meldt de Belgische krant Gazet van Antwerpen. In totaal werden 47 van 203 controles bij de Internationale Tennisfederatie niet uitgevoerd. Ook Maria Sharapova miste een controle.

Dat Federer, Nadal of Sharapova in gebreke bleven, was overigens niet altijd de fout van de toptennissers zelf. Dat benadrukt het anti-dopingagentschap WADA. Soms kwamen controleurs namelijk te laat voor de afspraak.

Maria Sharapova (9 juli), Jelena Jankovic (22 september), Roger Federer (28 oktober), Rafael Nadal (14 juni) en Juan Martin Del Potro (26 augustus) misten de dopingcontroles. Bij een gemiste controle is overigens geen man overboord.

Pas bij drie gemiste bezoekjes van de dopingcontroleurs in achttien maanden krijgt de sporter automatisch een schorsing van één of twee jaar.

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!