*

 

FIA zoekt nieuwe teams voor Formule 1

FOTO EPA

LONDEN - De internationale autosportfederatie FIA heeft de inschrijving geopend voor nieuwe teams die vanaf 2011 willen meedoen in de Formule 1. Tot 15 april hebben belangstellende renstallen de gelegenheid om zich aan te melden. De inschrijfkosten bedragen 1000 euro.

De FIA zoekt kandidaten die mogelijk volgend seizoen het startveld kunnen uitbreiden en anders als reserve kunnen fungeren. In juli bepaalt de mondiale federatie welke teams mogen toetreden tot de koningsklasse.

De startgrid in de Formule 1 kent dit seizoen twaalf teams. Het Amerikaanse US F1 haakte wegens geldtekort op het laatste moment af. Het Servische Stefan GP, die bolides van Toyota heeft overgenomen, kreeg voor dit seizoen geen toestemming van de FIA.

Teams die zich aanmelden moeten volgens de FIA in staat zijn zowel het WK van 2011 als 2012 te kunnen racen. (ANP)
19/03/10 19u17
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
AD Sportwereld
Vind AD Sportwereld op social media
Facebook
TwitterVolg ons op Twitter

Alles over