*

Van der Garde: Ik weet nu waarop ik moet focussen

bewaar
Door: redactie
9-2-12 - 18:29
© reuters.

update Giedo van der Garde keek donderdag met tevredenheid terug op zijn debuut in de formule 1-auto van Caterham. De Nederlandse testrijder volbracht 74 rondjes op het circuit van Jerez en klokte een beste tijd van 1.23,324.

'Ik heb de tijd gekregen om te wennen aan alle nieuwe dingen in de Formule 1', reageerde Van der Garde. 'Er is veel te leren, maar ik weet waarop ik moet focussen wanneer ik de volgende keer de auto instap.'

Van der Garde eindigde op de derde testdag op het Spaanse circuit op de laatste plaats. De marge met zijn voorganger, de Braziliaan Bruno Senna, bedroeg ruim 2 seconden. De coureur gaf aan dat hij vooral aan de remmen moest wennen.

'In de GP2-auto was ik een stugger pedaal gewend, voor een Formule 1-auto moet ik mijn stijl aanpassen', zei Van der Garde. 'Maar de volgende keer dat ik de auto instap weet ik zeker dat ik sneller op snelheid kom.'

De Duitser Nico Rosberg klokte de beste tijd. De rijder van Mercedes had 1.17,613 nodig voor één rondgang en troefde daarmee Romain Grosjean (Lotus) en wereldkampioen Sebastian Vettel (Red Bull) af.

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!