*

Dewi-Claire Schreefel net buiten podium bij Ladies Open

bewaar
Door: redactie
3-6-12 - 18:46  bron: ANP/Reuters
© anp.

update Het Ladies Open golf heeft geen Nederlandse winnares gekregen. Dewi-Claire Schreefel deed zondag in de laatste ronde op de Vlaardingse golfbaan Broekpolder verwoede pogingen om de opvolgster te worden van Liz Weima, in 1994 de beste, maar faalde. De in Amerika woonachtige Schreefel eindigde na een ronde van 72 slagen als vierde.

© anp.
© anp.

Ze bleek niet opgewassen tegen Carlota Ciganda, de Spaanse die haar leidende positie op de slotdag niet uit handen gaf en won met drie slagen voorsprong op de Finse Ursula Wikstrom. De Zuid-Afrikaanse Lee-Anne Pace eindigde als derde op vier slagen. Schreefel gaf zelfs zes slagen toe op de winnares.

Schreefel hield een dubbel gevoel over aan haar vierde plaats. 'Als je met twee birdies op de eerste drie holes begint, dan wil je het doortrekken. Ik had graag nog wat birdies gemaakt en gewonnen', zei de 26-jarige Schreefel, die pas haar eerste Ladies Open als prof meespeelde. 'Aan de andere kant is een top 5-plaats lang geleden. Het is een van mijn betere prestaties van de laatste jaren', zei de golfster, die in de Verenigde Staten woont en voornamelijk toernooien op de Amerikaanse tour LPGA speelt.

Joost Luiten miste net de titel in het Wales Open. De Nederlandse prof speelde tot de laatste holes om de zege in het toernooi van de Europese Tour, maar maakte uiteindelijk 1 slag te veel. De Thai Thongchai Jaidee was op de winderige en natte baan van The Celtic Manor Resort iets koelbloediger en won de hoofdprijs van 300.000 euro.

Luiten leverde in de vierde ronde evenals Jaidee een kaart in met 72 slagen, precies par, en kwam uit op een totaal van 279 (-5). De 26-jarige Bleiswijker moest de tweede plaats delen met drie andere spelers.

© anp.
© anp.

Wat vind jij van dit nieuws?

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!