*

 

Oorlogswinter verkocht aan Amerika

LOS ANGELES - De Nederlandse film Oorlogswinter is verkocht aan de Verenigde Staten. De grote distributeur Sony Pictures Classics heeft de film van regisseur Martin Koolhoven aangekocht voor de Amerikaanse bioscopen.

Dat melden diverse Amerikaanse media maandag.

Oorlogswinter is de verfilming van het gelijknamige boek van Jan Terlouw over de 14-jarige Michiel die met zijn familie probeert de laatste winter van de Tweede Wereldoorlog te overleven. De film trok in Nederland rond de 850.000 bezoekers. Oorlogswinter staat op een shortlist van negen titels die begin maart een kans maken op een Oscar voor beste buitenlandse film.

Of Oorlogswinter ook echt is genomineerd, wordt dinsdag bekendgemaakt. (ANP)
01/02/10 07u02
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled