Veel grote Europese clubs willen af van de Europa League, waarin slechts een schijntje te verdienen is ten opzichte van de veel lucratievere Champions League. Volgens de Zwitserse sportsite 20min.ch moet de Champions League in de toekomst 64 in plaats van 32 teams gaan tellen.
Alex Ferguson.
© getty.
'Schandvlek'
De toonaangevende Europese grootmachten lieten zich ontvallen de Europa League maar niets te vinden. De Engelse, Spaanse, Italiaanse en Duitse vertegenwoordigers willen een alternatieve oplossing voor 'schandvlek Europa League': namelijk een uitbreiding van het aantal clubs in de Champions League.
Ferguson
Vanwaar die plotse minachting ten aanzien van de tweede Europese bekercompetitie? Niet toevallig kwamen de grote landen daarmee op de proppen een dag nadat toppers als Valencia, Porto, Manchester City en Manchester United naar de Europa League werden verwezen.
Donderdag
Bij United zat de uitschakeling voor het kampioenenbal bijzonder hoog. Manager Alex Ferguson liet zich laatdunkend uit over de Europa League. 'Dit is een competitie waar ik met United nog nooit aan heb deelgenomen. Nu moeten we op donderdag voetballen en dat is met het oog op de competitie helemaal niet ideaal. Maar dat is onze straf omdat we ons niet hebben geplaatst.'
Platini ontgoocheld
UEFA-voorzitter Michel Platini reageerde gepikeerd op de uitspraken van de Schot. 'De wereld draait niet alleen om Engeland. Ik weet dat Ferguson het moeilijk heeft met de uitschakeling, maar voor veel clubs is de Europa League een schot in de roos.' De Fransman blijft overigens een voorstander van de Europa League. 'Het is een spannende competitie die niet zomaar zal verdwijnen.' De sponsordeals en televisierechten voor de Champions en Europa League lopen tot 2015. Pas daarna kan van een eventuele herziening sprake zijn.
- Ferguson gruwelt van Europa League


